1. Refinansowanie Rodzina Na Swoim
  2. >
  3. Kalkulator refinansowania Rodzina na Swoim

Kalkulator refinansowania Rodzina na Swoim

Zobacz, ile możesz zaoszczędzić na miesięcznej racie, refinansując swój kredyt hipoteczny z Rodziną na Swoim!

0 %

Dane o Twoim obecnym kredycie

Obecna marża
Pozostała kwota do spłaty
Pozostały okres kredytowania
Rodzaj rat
Przejdź do kolejnego kroku

Kalkulator refinansowania kredytu „Rodzina na Swoim”

Jesteś posiadaczem kredytu hipotecznego z „Rodziną na Swoim”? Raty kredytu są duże i po zaprzestaniu dopłat od państwa – mocno obciążają Twój budżet? Sprawdź, czy opcją, na którą powinieneś się zdecydować, jest refinansowanie.

Refinansowanie pozwala na negocjację warunków umowy kredytowej, albo w banku, w którym mamy już umowę, albo przeniesienie go do nowej instytucji. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo, przede wszystkim na zmniejszeniu marży oraz rezygnacji z dodatkowych produktów.

Jak duża może być różnica? Odpowie Ci na to pytanie nasz kalkulator refinansowania.

Kalkulator refinansowania kredytu RnS – jakie dane są potrzebne?

W pierwszym kroku poprosimy Cię o podanie wysokości marży kredytu, jaki obecnie spłacasz. To podstawowy parametr, na jakim opieramy swoje obliczenia.

Drugi krok to podanie pozostałej do spłaty kwoty kredytu – chodzi nam o wartość nominalną, bez odsetek. Na jej podstawie sprawdzimy, jaka różnica będzie pomiędzy nowym a starym kredytem hipotecznym.

Krok trzeci to liczba lat, jaka jeszcze została do spłacenia przy starej umowie kredytowej. Warto pamiętać, że refinansowanie kredytu pozwala na dwa posunięcia: zmniejszenie miesięcznej raty oraz wydłużenie czasu spłaty.

W czwartym kroku wybrać musisz rodzaj rat: malejących lub równych.

W kolejnym kroku pytamy Cię o inne zobowiązania kredytowe. Od ich ilości i wysokości zależy, czy bank będzie skłonny zgodzić się na refinansowanie. Warto pamiętać także o opcji konsolidacji kredytów. Być to lepsze rozwiązanie w Twoim przypadku.

Zapytanie o źródło dochodów pozwala nam obliczyć Twoją zdolność kredytową. Refinansowanie kredytu wiąże się z ponownym jej badaniem. Jeśli chcesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową, zapraszamy na stronę: https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/.

Następny krok to podanie danych: prosimy Cię o imię, numer telefonu oraz e-mail. Na Twój numer prześlemy kod sms, który pozwoli zweryfikować, że jesteś prawdziwym użytkownikiem. Wpisanie kodu przeniesie Cię do strony z wynikami.

Czy refinansowanie faktycznie pomaga zaoszczędzić?

Kalkulator refinansowania „Rodziny na Swoim” pozwala sprawdzić, ile mniej więcej zaoszczędzimy na zmianie kredytu. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od osobistej sytuacji kredytobiorcy. Nasz kalkulator oparty jest o średnią marżę dla kredytów w danym okresie. Nie uwzględnia jednak dodatkowych kosztów refinansowania – prowizji, ewentualnych ubezpieczeń.